Appellation

APPELLATION

Kilka słów o nas

O nas

Appellation
Est. 2014

Appellation Skład Wina i Oliwy powstał jako specjalistyczny sklep winiarski, hurtownia wina, skład oliw, spirytualiów i delikatesów które mieszczą się w atrakcyjnym wnętrzu o powierzchni 400 m2 w Łodzi przy ulicy Uniwersyteckiej 15. Naszą misją jest edukować o winie, przekonywać do win wytrawnych, czasem bardziej wymagających, poprzez zaangażowanie intelektu podczas degustacji wina. Duża część naszej aktywności to prowadzenie degustacji. Importujemy wina bezpośrednio z Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec a sprzedajmy wina prawie z całego świata. W ofercie mamy bardzo ciekawe wina z Polski. Klient przychodzący do nas usłyszy pytanie – A do czego ma być to wino? Dla Kogo? Chcemy aby z potrawą stanowiło nową jakość poprzez synergię charakteru wina i potrawy.
0 +

Win w ofercie

0 +

Lat na rynku

0 +

Zadowolonych klientów

0 +

Zorganizowane eventy

Początki

Skład Wina i Oliwy Appellation powstał z inicjatywy Piotra Wendołowskiego sommeliera WSET 3, który wina wyszukuje i selekcjonuje. Przez ćwierć wieku odwiedził kilkaset winiarni , winnic , miejsc gdzie wino powstaje i gdzie jest sprzedawane, pamięta trud pracy winobrania w upale a także w deszczu a także jaka atmosfera temu towarzyszy. Chce aby każdy klient mógł wybrać wino dobrej jakości .Dlatego dziś oferuję dobre wina w dobrej cenie. Często podróżuje i odwiedza winnice oraz najważniejsze targi winiarskie aby znaleźć winne perełki i sprawdzić kolejne roczniki, które będzie sprowadzał.

Szkolenia, degustacje, imprezy

Zespół certyfikowanych sommelierów WSET, przy udziale przedstawicieli producentów winiarskich oferuje różne typy szkoleń na miejscu dla grup 30-70 osób lub wyjazdowe:
–  dla osób prywatnych w formie klasycznej, w celu pogłębienia wiedzy o winie, o szczepach, regionach, produkcji sposobach degustacji, parowania z potrawami.
– dla personelu restauracji lub sklepu  koncentrując się walorach wina tak aby dobrze je zaprezentować i sprzedać, omawiane są charaktery szczepu winnego, podawanie wina, parowanie z potrawami.
– spotkania na specjalne okazje przy winie – wraz z elementami degustacji
– spotkania biznesowe przy winie
– degustacje w ciemno – dla bardziej zaawansowanych
– Kultura Wina – cykl spotkań, koncertów jazz, pop, rock, muzyki klasycznej, wernisaży wraz z degustacją i wizytą producenta winnicy. Łaczymy świat kultury ze światem wina, które od lat się przenikają. Wine&Fun
– degustacje klasyczne spirytualiów
– degustacje wybitnych, bardzo rzadkich whisky – dla zaawansowanych.

DEGUSTACJE organizujemy cyklicznie, ale również na indywidualne zamówienia.

Organizujemy również IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE – zapenimy fantastyczną atmosferę i pełną organizację eventu firmowego, urodzin czy rocznicy ślubu.

Nasz zespół

Poznaj nas